Yamac Modelciligi

Ülkemizde yeni yeni yapılmaya başlanan bu modelcilik sınıfındaki ana fikir rüzgarı karşıdan alan, tercihen içbükey bir yamaç bulmak.

Böyle bir yamaç ister EPP model, ister planörünüzü uçurmanız için biçilmiş kaftan. Yamaçın eteklerine çarpıp yükselen rüzgarın kaldırma gücünü kullanarak modelinizi özgürce uçurabiliyorsunuz.

Yamaç modelciliğinin gözdesi Zagi 3C. ZAGI 3C nasıl kullanılır derseniz, öncelikle kendinize hakim rüzgarı karşıdan alan bir tepe buluyorsunuz ve modelinizi bu tepeden aşağıya doğru bırakıyorsunuz evet sadece yapmanız gereken bu.

Ondan sonrası kumandanızla ZAGI’ye hakim olmak ve uçuşun keyfini sürmek. Özgürce her istediğiniz hareketi yapma şansı veren Zagi özel bir köpük olan EPP adlı malzemeden üretilmiş. Son derece sağlam bir yapıya sahip olan bu modellerin en büyük özelliği çok stabil uçma yeteneğine sahip olmaları.

Her türlü akrobasi hareketini zorlanmadan yapan Zagi 3C, karbon sparları sayesinde en sert darbelere bile rahatlıkla dayanabilir. Combat yapmak için dizayn edilen bu modellerin havada çarpışması son derece ilginç görüntülere sahne oluyor.

Özellikle modelciliğe yeni başlamak isteyenler için çok uygun bir model olan Zagi 3C, kırımsız keyif dolu saatler vaad ediyor.

ZAGI 3C Yapım Püf Noktaları

Özellikle modelciliğe yeni başlamak isteyenler için çok uygun bir model olan Zagi 3C, kırımsız keyif dolu saatler vaad ediyor.

ZAGI 3C Yapım Püf Noktaları

  • Modeli yapmaya başlamadan önce mutlaka içinden çıkan EPP parçası ile modelin üstünü temizleyin.
  • 360’lık bir zımpara kullanarak modelin kanat profili yönüne doğru tüm modeli zımparalayın. Bu işlem yapıştırma aşaması için çok önemli.
  • Tüm yapıştırma işlemlerinde 3M -77 spray kullanın.
  • Spray’i sıktıktan sonra mutlaka biraz bekleyip yapıştırın. Mümkün olduğunca az spray kullanın yoksa model ağırlaşıyor.
  • Yapım kitabında 2 çeşit kaplama sistemi gösteriliyor, Biz Combat yapmayı planladığımız için 2. şekilde kapladık.
  • Ağırlık merkezine dikkat edin.
  • Servo hornlarınızı kaliteli sağlam bir markadan seçin. Modelde tek kırılan parçalar, Hornlar. Size tavsiyem Du-Bro marka horn kullanmanız.
  • Süratli uçuş için ağırlık ekleyebilirsiniz.