Uqus Okulu

Kulübümüzün belki de en önemli ayrıcalıklarından biri model uçak ve helikopter dallarında üyelerimize ders imkanı sunmasıdır. Model uçak ve helikopter, ders almadan kullanımı mümkün olmayan modelcilik dallarıdır. Derslerde öncelikle teorik bilgiler verilmekte kullanıcıya modelin özellikleri anlatılmaktadır.

Derslerin 2.aşaması ise pratiğe yönelik uygulamalardır. Bu aşamada öğrenci kumandası özel bir kablo ile öğretmen kumandasına bağlanır. Bunun amacı öğrencinin yaptığı hatalı hareketlerin sonucunda modelin zarar görmesini önlemek ve yapılan hataların öğrenci tarafından anlaşılıp tekrarlanmamasını sağlamaktır.

Dersler 15 dakikadan oluşur ve 20 ders fiili uçuş imkanı sizlere sağlanacaktır. 4-5 gün süren bu derslerin sonucunda öğrencinin durumuna göre uçuş sertifikası verilir.

Sertifikası olmayan öğrencilerin, pistimizde hoca kontrolü olmadan yalnız uçuş yapmaları kesinlikle yasaktır !

Dersler sırasında sizden istediğimiz tek şey, güneş gözlüğünüzü gözünüze takıp pistimize gelmeniz. Çünkü dersler sırasında kullanılan tüm ekipmanlar klübümüz tarafından sizlere sağlanacaktır.

Ayrıca dersler sırasında öğrenci hatalarından dolayı modellerin uğrayacağı hasarlar külübümüz tarafından karşılanmaktadır.

Ders ve Üyelik Ücretleri

Pistimizde başlayan yeni bir uygulamada 3.şahıslar Mali Mesuliyet Sigortasi. Bu poliçe kapsamında modellerimizin gerek insanlara gerekse 3.şahıslara ait otomobillere verecek olduğu zararlar 3 farklı alternatiften oluşan poliçelerle teminat altına alınabilecektir. Bu uygulama her bir pilotun kendi seçeceği alternatif tip poliçeye göre teminat altına alınacaktır